fbpx

Aktualności

W jaki sposób agent Axence nVision zwiększy nasze bezpieczeństwo przed niepożądanymi zagrożeniami typu Malware oraz Ransomware?

“…Użytkownik coś zrobił…” – jest to zapewne najczęściej słyszane zdanie w momencie ataku ransomware, wycieku danych czy zatrzymania się ciągu produkcyjnego. Jako, że każdy z nas jest tylko człowiekiem to naszym zdaniem warto (a czasami nawet i należy) zaopatrzyć się w ograniczenia w służbie bezpieczeństwa.


Jednym z dostępnych oprogramowań jest nasze rodzime rozwiązanie Axence nVision. Oprogramowanie składa się obecnie z sześciu modułów funkcjonalnych – network, inventory, users, smartime, helpdesk oraz dataguard. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie – W jaki sposób agent Axence nVision zwiększy nasze bezpieczeństwo przed niepożądanymi zagrożeniami typu Malware oraz Ransomware.

64% pracowników potwierdza, że ich organizacja posiada politykę stosowania nośników zewnętrznych, ale świadomie ją omija.

Apricorn. 05.2019

Zasada numer 1 – Ufaj tylko SWOIM nośnikom!
Za pomocą modułu Dataguard w łatwy sposób jesteśmy w stanie grupowo lub per użytkownik zdefiniować reguły w których użytkownik będzie miał dostęp tylko do tych nośników, które są mu potrzebne do niezbędnej pracy. Wszystkie nośniki, które nie będą zgodne z wcześniej podanymi numerami seryjnymi oraz z odpowiednią identyfikacją zostaną automatycznie zablokowane. Dodatkowo odpowiednia osoba czyli Administrator dostanie powiadomienie o zaistniałym incydencie co oznacza, że niezautoryzowany nośnik może zostać wyeliminowany niemal natychmiastowo.

Zasada numer 2 – Ogranicz prawo do pobierania plików “wykonalnych”.
Jeżeli pracownik pracuje na stacji roboczej, która ma dostęp do sieci to każde kliknięci w zainfekowany plik np. pdf może rozpocząć proces szyfrowania stacji roboczej oraz całej sieci. Dzięki modułowi Dataguard jesteśmy w stanie per użytkownik lub grupa użytkowników zablokować możliwość pobierania konkretnych typów plików. W sposób szczegółowy zaznaczamy, które pliki mogą okazać się groźne dla prawidłowego funkcjonowania naszej działalności i uruchomiona blokada stron lub aplikacji będzie chroniła nas przed potencjalnymi atakami. W momencie złamania reguły ustalonej przez Administratora sieci, użytkownikowi pojawi się wcześniej ustalony komunikat np. “Pobieranie pliku zostało zablokowane przez System Bezpieczeństwa”.

Zasada numer 3 – Zwiększ ograniczenia dla aplikacji systemowych!
Mimo iż, stacja robocza Windows jest przyjemna dla użytkownika i niezwykle intuicyjna w użyciu to nawet pracownik na uprawieniach zwykłego użytkownika ma dostęp do takich aplikacji jak WinStore.App.exe, Powershell.exe czy Installutile.exe. Sprawcy niechcianych ataków zdają sobie z tego świetnie sprawę i nie zawahają się użyć nieświadomego użytkownika i przemycić np. w pliku excel szkodliwe makro, które może rozpocząć cały proces szyfrowania czy wycieku danych. Za pomocą dostępnych aplikacji – nawet w ograniczonym kontekście – ukryty skrypt będzie w stanie wykonać negatywne działania. Za pomocą funkcjonalności dataguard jesteśmy w stanie blokować też tego typu procesy na stacjach roboczych.

Zaufanie w zarządzaniu organizacją jest bardzo ważne lecz kontrola wspomagana dobrym oprogramowanie może okazać się strzałem w 10! Poprawnie skonfigurowane środowisko Axence nVision, które jest pełni dostosowane do indywidualnych wymagań danej organizacji może stać się kluczowym czynnikiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w naszej organizacji.

Firma ONEITS należy do elitarnego grona srebrnych partnerów firmy Axence – z miłą chęcią odpowiemy na każde pytania.

Szukasz zaufanego partnera?
Zadzwoń lub napisz do nas.

Aktualności ONEITS

Aktualizacja oprogramowania nVision. Sprawdź nowe funkcje.

Axence nVision 12.5 jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji oraz firm, które chcą rozpocząć płynne przejście na bardziej elastyczny model pracy, ale jeszcze tego nie zrobiły. Wersja ta jest również dla tych, którzy chcą uczynić istniejący tradycyjny modele pracy jeszcze bardziej wydajnym.

Zobacz więcej

W jaki sposób agent Axence nVision zwiększy nasze bezpieczeństwo przed niepożądanymi zagrożeniami typu Malware oraz Ransomware?

“…Użytkownik coś zrobił…” – jest to zapewne najczęściej słyszane zdanie w momencie ataku ransomware, wycieku danych czy zatrzymania się ciągu produkcyjnego. Jako, że każdy z nas jest tylko człowiekiem to naszym zdaniem warto (a czasami nawet i należy) zaopatrzyć się w ograniczenia w służbie bezpieczeństwa. Jednym z dostępnych oprogramowań jest nasze rodzime rozwiązanie Axence nVision….

Zobacz więcej

Utrzymaj ciągłość działania procesów dzięki modułowi Dataguard!

Axence nVision to polskie rozwiązanie, które jest w stanie wspomóc nas w utrzymaniu ciągłości działania. Oprogramowanie składa się obecnie z sześciu modułów funkcjonalnych – network, inventory, users, smartime, helpdesk oraz dataguard. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej, która dokładnie funkcjonalność pomoże nam monitorować kluczowe dla danej organizacji procesy.

Zobacz więcej

Backup danych – co to jest? Jak go zrobić? Co jest ważne?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek – co stałoby się gdybyś w przeciągu jednego dnia stracił wszystkie swoje dane? Czy skutki awarii odczuwałbyś długo po wystąpieniu a może po 5 minutach zapomniałbyś o incydencie?W dzisiejszym artykule przyjrzymy się czym jest backup, jakie są jego rodzaje oraz po co się go wykonuje.

Zobacz więcej