fbpx

Aktualności

Monitoruj za darmo wszystkie urządzenia sieciowe w Twojej organizacji

Synergia sześciu modułów – bezpieczeństwo danych i sprawność sieci teleinformatycznej

Rozwiązanie Axence nVision składa się z sześciu odrębnych modułów funkcjonalnych. Każdy z modułów został tak przemyślany aby w pełni wspomagać codzienną pracę administratora sieci.

Pomimo iż każdy moduł ma za zadanie spełnić inną rolę w danym przedsiębiorstwie to ich nadrzędną funkcją jest pomoc w najważniejszych obowiązkach tj. dbanie o bezpieczeństwo i sprawne funkcjonowanie sieci a także, samych procesów, które od strony biznesowej są realizowane (np. obsługa zgłoszeń serwisowych od naszych pracowników).

Moduł Network – monitoruj na bieżąco zachowanie urządzeń

Moduł Network jest modułem nielimitowanym, bez agentowym oraz całkowicie bezpłatnym – co oznacza, że możemy w sposób ciągły monitorować całą swoją sieć bez względu na to czy posiadamy 5 czy 500 stanowisk. Niebagatelnym argumentem przemawiającym za rozpoczęciem monitorowania własnej sieci jest otrzymanie widoku całej sieci w jednym zintegrowanym interface. Dzięki temu dowiemy się jak zbudowana jest nasza sieć a także zidentyfikujemy te najbardziej krytyczne – z biznesowego punktu widzenia – serwery i usługi.
Mając tak przygotowaną infrastrukturę uzyskamy możliwość jeszcze skuteczniejszego monitorowania naszych zasobów między innymi dzięki integracji wykorzystującej protokoły sieciowe SMTP czy WMI do kontrolowania parametrów obciążeniowych krytycznych urządzeń (jak pracują w danym momencie oraz budowanie odpowiednich alertów w razie przeciążenia).
Dodatkowo dzięki proaktywnemu monitorowaniu sieci uzyskujemy:
 • Szybką i konkretną informację o problemie
 • Skrócony czas przestoju i ogranicza straty
 • Lepszą wydajność procesów biznesowych
 • Kompletną wiedzę o stanie działania serwisów
 • Zawsze aktualne dane o wydajności
 • Rozbudowany system alarmów i akcji korekcyjnych
 • Interaktywne mapy sieci / raporty

 

Wykorzystanie w praktyce modułu Network

Przyjrzyjmy się w jaki sposób możemy skutecznie zareagować wykorzystując moduł Network na przykładowych zdarzeniach:

1. Atak DDoS

Atak, którego celem jest sparaliżowanie komunikacji przedsiębiorstwa ze światem zewnętrznym co wiąże się z całkowitym paraliżem całej sieci. Atak DDoS w dużej mierze opiera się na tym aby zapchać całkowicie parametry wydajnościowe (procesor, pamięć RAM, przepustowość łącza czy liczbę otwartych sesji na urządzaniu). Co finalnie kończy się tym, że urządzenie nie jest w stanie sprostać takiemu ataku a tym samym staje się bezużyteczne oraz niebezpieczne dla funkcjonowania organizacji.
Jak przeciwdziałać dzięki Axence nVision – moduł Network?
 1. Automatyzacja procesu pobierania danych w funkcji czasu – zyskujemy informacje jakie jest aktualne wykorzystanie urządzenia / serwera na brzegu sieci pod względem parametrów sprzętowych (w granicach 50% a może już 80%-90%?)
 2. Powiadomienia ostrzegawcze – dzięki historii zebranych informacji mamy możliwość zbudowania ostrzeżeń. Od dowolnego mierzalnego parametru możemy zbudować siatkę powiadomień alarmowych (SMS, e-mail czy skryptowych), która w sposób automatyczny przekaże niepokojące informacje do danej osoby. Wobec czego jesteśmy w stanie skutecznie zapobiec sytuacji zanim parametry wydajnościowe urządzenia osiągnął maksymalne pułap.

2. Monitorowania usług bazodanowych – MS SQL

Usługi bazodanowe są zazwyczaj dla naszego przedsiębiorstwa krytycznymi usługami z perspektywy prawidłowego funkcjonowania biznesowego. Takich usług jest oczywiście wiele to mogą być:
 • systemy finansowo-księgowe
 • elektroniczny obieg dokumentów
 • system SAP
 • system ERP
 • system CRM
 • procesy produkcyjne oraz inne…
Każdy odchył od normy, który może wiązać się z nieplanowym przestojem to nie tylko mniejszy komfort dla pracowników ale przedewszytskim konkretne i policzalne straty finansowe. Czasami nawet pojedynczy przestój jednej usługi bazodanowej (nawet już na minuty) sprawia, że firma ponosi odczuwalne straty finansowe.
Jak przeciwdziałać dzięki Axence nVision – moduł Network?
 1. Monitorowanie w trybie ciągłym, krytycznego serwera oraz natychmiastowa reakcja odpowiedniego działu.
 2. Zaprogramowanie “akcji korekty” czyli automatycznych sekwencji zadań do wykonania np. natychmiastowy restart usługi.

3. Rejestr wszystkich zdarzeń

Moduł Network może zbierać globalnie wiedzę o wszystkich problemach występujących w sieci dzięki czemu samoistnie tworzy się centralny rejestr wszystkich zdarzeń. Wobec czego wiem co, kiedy, na którym urządzeniu się zdarzyło a także ile trwało oraz jak system zareagował (akcje, alarm etc.).
Wykorzystując zebrane dane możemy w sposób skuteczny np. wyeliminować urządzenie, które nagminnie powoduje sytuacje zagrażające funkcjonalności sieci.

Sprawdź w jaki sposób Axence nVision wpłynie na Twoją organizację

Jak widać moduł Network pozwala w sposób kompleksowy oraz proaktywny monitorować sieć. Co istotne, użytkownik dostaje narzędzie dzięki, któremu może już we wczesnej fazie rozwoju problemu w sposób skuteczny zareagować.
Funkcjonalności modułu Network na pewno przydadzą się w organizacjach, w których występuje potrzeba ciągłego monitorowania urządzeń krytycznych a możliwość otrzymania potencjalnie wcześniej informacji o ewentualnej awarii może zapobiec przed poważniejszym kryzysem.

Aktualności ONEITS

Czym jest usługa Windows 365?

Windows 365 to twój komputer w chmurze. Microsoft ogłosił nową usługę o nazwie Windows 365. W skrócie, pozwala ona na dostęp do Twojego komputera z dowolnego miejsca. Usługa jest już dostępna!

Zobacz więcej

Sprawdzamy nowe funkcje w systemie Windows 11! Czy warto czekać na premierę nowego systemu operacyjnego?

Premiera Windows 11 zbliża się wielkimi krokami. W czerwcu br. podczas wirtualnej prezentacji Microsoft zaprezentował światu “następną generację systemu Windows”. Podczas wirtualnego wydarzenia zostały ujawnione plany kilku dużych zmian w systemie operacyjnym Windows – w tym zmiana nazwy, która to nie zmieniała się od ponad sześciu lat! Co warte odnotowania, informacja o nowym oprogramowaniu pojawiła…

Zobacz więcej

Aktualizacja oprogramowania nVision. Sprawdź nowe funkcje.

Axence nVision 12.5 jest idealnym rozwiązaniem dla organizacji oraz firm, które chcą rozpocząć płynne przejście na bardziej elastyczny model pracy, ale jeszcze tego nie zrobiły. Wersja ta jest również dla tych, którzy chcą uczynić istniejący tradycyjny modele pracy jeszcze bardziej wydajnym.

Zobacz więcej