fbpx

Aktualności

Migracja SQL Server

Rozpoczynamy pierwszy artykuł cyklu dotyczący naszych realizacji. Pierwszy temat, który pragniemy Państwu zaprezentować, to migracja SQL Server.

Z powodzeniem migrujemy role SQL Server między systemami. Świadczymy usługi typu migracja instancji SQL Servera, będących pojedynczą instalacją jak i te klastrowe. Pod koniec 2018 r. dla jednego z naszych klientów migrowaliśmy klastrową instancję SQL Server, przenosząc ją na nowe maszyny z najnowszym jak na ówczesny moment realizacji systemami Windows Server. Po wstępnych rozmowach z klientem wyznaczyliśmy cele które musieliśmy osiągnąć. Zaliczyć do nich można:

  • migracja instancji SQL Server na nowe serwery,
  • możliwie jak najkrutszy czas realizacji,
  • zminimalizowanie wpływu na użytkownika,
  • poprawne przeniesienie baz z zerową utratą danych.

Ze względu na dużą złożoność rozwiązań zależnych od usługi SQL Servera nie mogliśmy pozwolić sobie na żadną wpadkę. W pierwszym etapie wykonaliśmy audyt środowiska. Wspólnie z działem IT klienta wypracowaliśmy dokumentację, która zawierała opis konfiguracji zastanego rozwiązania, co w jaki sposób i na jakich uprawnieniach łączyło się do SQL Servera. Na podstawie zebranych informacji przedstawiliśmy klientowi plan działania.  Czynności opisane krok po kroku, które musimy wykonać, aby z powodzeniem uruchomić aplikacje korzystające z usług SQL Servera. Po akceptacji klienta mieliśmy zielone światło do działania. Odpowiednio wcześniej przed umówionym terminem migracji przygotowaliśmy infrastrukturę docelową tj. klaster failover maszyn wirtualnych, klastrową rolę SQL Servera.

Wszystko zostało skonfigurowane według najlepszych praktyk Microsoft tak, aby “wycisnąć” jak najwięcej z dostępnej infrastruktury fizycznej i wirtualnej. Na tak przygotowanej infrastrukturze przeprowadzone zostały testy migracji z jednoczesnym pomiarem czasu poszczególnych etapów przenoszenia funkcjonalności SQL Servera. Testy dały nam wiedzę, czy przedstawiony wcześniej plan migracji zadziała oraz czy wymaga on jeszcze wprowadzenia modyfikacji. Znaliśmy czasy poszczególnych kroków z dokładnością do czasów kopiowania plików pomiędzy starą i nową infrastrukturą. Takie podejście pozwoliło nam uniknąć niespodzianek i przeoczenia pewnych konfiguracji. W umówionym terminie przeprowadziliśmy migrację SQL Servera według wcześniej wypracowanego planu działania. Przeniesione zostały wszystkie bazy wraz z uprawnieniami, loginy SQL z hasłami, zdefiniowane zadania wraz z planami konserwacji i konfiguracja Database Mail. Na życzenie klienta przeprowadziliśmy dodatkowo tuning SQL Server. Migracja zakończyła się sukcesem wszystkie założone cele zostały zrealizowane, a my zyskaliśmy kolejnego zadowolonego klienta.

Zachęcamy oczywiście do zapoznania się z naszą ofertą, w tym między innymi z migracją SQL Server.

W kolejnym artykule przybliżymy Państwu przykładową realizację migracji Exchange Servera.

Aktualności ONEITS

Backup danych – co to jest? Jak go zrobić? Co jest ważne?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek – co stałoby się gdybyś w przeciągu jednego dnia stracił wszystkie swoje dane? Czy skutki awarii odczuwałbyś długo po wystąpieniu a może po 5 minutach zapomniałbyś o incydencie?W dzisiejszym artykule przyjrzymy się czym jest backup, jakie są jego rodzaje oraz po co się go wykonuje.

Zobacz więcej

Administracja Serwerami – warto zostawić to profesjonalistom! Poznaj korzyści płynące z outsourcing IT.

Administracja serwerem to termin, z którym wiele osób spotyka się podczas surfowania po sieci. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Jakie korzyści może przynieść Tobie i Twojej firmie? A może jest to dobrze strzeżona tajemnica – jak może się wydawać niedoświadczonym użytkownikom?W dzisiejszym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania. Zapraszamy do lektury!

Zobacz więcej

Outsourcing IT: moda czy konieczność?

Co to jest OUTSOURCING IT i czy warto z tego zastosowania korzystać? Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku ponad 94% polskich przedsiębiorstw wykorzystywało do swojej codziennej pracy komputery oraz oprogramowanie. Oznacza to, że funkcjonowanie firm na naszym rodzimym rynku uwarunkowane jest niezawodnością wykorzystywanych urządzeń oraz doborem odpowiedniego oprogramowania.

Zobacz więcej

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych wszystkim naszym klientom i przyjaciołom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku w rodzinnej atmosferze oraz mnóstwo pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Życzy cały Zespół ONEITS.

Zobacz więcej