fbpx

Aktualności

AdminCenter – nowa funkcjonalność w Axence nVision już dostępna!

Axence nVision to oprogramowanie, które wspiera zarządzanie oraz bezpieczeństwo IT w każdej organizacji – niezależnie od jej wielkości czy profilu działalności.

Za pomocą programu jesteśmy w stanie monitorować serwery, aplikacje, routery a także aktywność użytkowników. Dodatkowo w sposób kompleksowy możemy zinwentaryzować sprzęt czy też dostępne oprogramowanie. Dodatkowo użytkownik ma możliwość ustawić krytyczne alarmy czy też wygenerować szczegółowe raporty.

Oprogramowanie nVision zostało podzielone na sześć modułów w celu osiągnięcia jeszcze lepszej organizacji danego obszaru, ułatwienia codziennych zadań oraz zabezpieczenia najbardziej newralgicznych procesów w dziale IT.

Obecne mamy do dyspozycji następujące  moduły:
1. Network – monitorowanie infrastruktury sieciowej
2. Inventory – inwentaryzacja sprzętu i oprogramowania
3. Users – monitorowanie i raportowanie aktywności użytkownika
4. HelpDesk – kompleksowy system zgłoszeń, czat i zdalna pomoc
5. Dataguard – ochrona danych
6. SmartTime – zarządzanie czasem i mierzenie aktywności użytkownika

 

 

Czym jest AdminCenter?

nVision w wersji 12.0 (premiera miała miejsce w dniu 10.12.2020) zyskuje całkowicie nową funkcjonalność webowego interfejsu. AdminCenter – bo właśnie o niej mowa –  jest nie małym dodatkiem dzięki, któremu użytkownik jest w stanie stworzyć własne dashboardy z kluczowymi zdarzeniami i parametrami sieci IT. Każde zestawienie utworzone przez administratora możemy obserwować (dane są regularnie odświeżane) na wybranych ekranach od smartfonów po telewizory czy rzutniki. Funkcjonalność ta przekrojowo dotyczy wszystkich obecnych 6 modułów dostępnych w programie i pozwala w wygodny sposób aranżować dane, które już w dniu dzisiejszym w poszczególnych modułach wykorzystujemy.

 

„Z każdego moduły możesz przekierować dane do AdminCenter tak aby mieć je zawsze pod ręką.”

 

Warto zaznaczyć, że AdminCenter nie jest nowym modułem lecz nową funkcjonalnością, która w sposób wizualny spaja wszystkie obecne obszary.

 

AdminCenter – brakujący element SOC

Security Operation Center to nic innego jak wyspecjalizowane centrum bezpieczeństwa. Warto nadmienić, że SOC to proces a nie jeden produkt, który złożony z odpowiednich komponentów i w odpowiedni sposób skonfigurowany jest w stanie dostarczyć organizacji niezwykle cennych informacji – odnośnie aktualnego poziomu bezpieczeństwa.

Jak stworzyć kompleksowe centrum bezpieczeństwa IT?

1. Poprzez analizę danych z infrastruktury IT – aby poprawnie analizować dane musimy mieć poprawnie zinwentaryzowaną infrastrukturę. Pomocny w tym zakresie może okazać się moduł Inventory.
2. Stałe monitorowanie podatności – kontrola co gdzie i w jakiej wersji posiadamy.
3. Odpowiednią reakcję na zachodzące zdarzenia – dobrze skonfigurowane alarmy oraz szybki dostęp do krytycznych informacji np. dzięki AdminCenter.
4. Raportowanie zdarzeń i ich dokumentowanie – logi za zdarzeń oraz moduł HelpDesk jako repozytorium wszystkich akcji serwisowych dla krytycznych zasobów.

Idea AdminCenter – najważniejsze korzyści

✔ Elastyczne Security Operation Center z personalizowanymi dashbordami
Przejrzysty dashboard uwzględniający wykresy i tabele z najważniejszymi danymi dla funkcjonowania organizacji.

 

✔ Pełna widoczność co dzieje się aktualnie w sieci w czasie rzeczywistym
Wszystkie wybrane zdarzenia i incydenty będą odświeżane na bieżąco np. co 60 sekund. 

 

✔ Przejrzyste i czytelne wykresy, wskaźniki czy tabele
Nielimitowana ilość dashboardów pozowali na przygotowanie widoków dla wszystkich zainteresowanych osób z uwzględnieniem najważniejszych parametrów dla danego działu.

 

✔ Pełny dostęp na urządzeniach mobilnych
Dzięki bezpiecznemu protokołowi https – zyskujemy dostęp do wybranych danych np. podczas podróży służbowej czy na spotkaniu operacyjnym.

 

✔ Możliwość wyświetlania na dużych ekranach TV lub rzutnikach
Dashboardy możemy wyświetlać na niemal każdym ekranie – od smartfona po rzutniki. Większe ekrany pozwalają na wyświetlenie większej liczby widgetów.

 

✔ Proste i bezpieczne udostępniania
Udostępnij link do wybranego dashboradu dowolnej osobie z organizacji – a ona momentalnie zobaczy go w swojej przeglądarce

Dostępne widgety – personalizacja dashboardu

Z każdego dostępnego moduły w Axence nVision jesteśmy w stanie pobrać dane i wyświetlać jest w sposób dogodny dla użytkownik na dedykowanym ekranie.
Przyjrzyjmy się z jakich aktualnie widgetów możemy korzystać w ramach wybranego modułu:

 

1. Network:
a. Licznik wydajności / obciążenia wybranych urządzeń (obciążenie urządzenia na brzegu sieci, obciążenia switch, obciążenie procesorów na hostach wirtualizacji etc.)   
b. Dziennik zdarzeń z ostatnimi alertami
c. Czas odpowiedzi wybranego serwera TCP/IP

.
2. Inventory:
a.  Ostatnie zmiany w konfiguracji sprzętowej dla stacji roboczych
b. Ostatnie zmiany w konfiguracji programowej (pojawienie się nowej aplikacji etc.)
c. Ostatnie zdarzenia na zasobach (data wygaśnięcia licencji, data następnego przeglądu, data wygaśnięcia gwarancji etc.)

.
3. Users:
a. Najpopularniejsze strony internetowe wśród użytkowników (niekorzystny dla firmy proces np. microtorrent)
b. Najpopularniejsze aplikacje wg. czasu uruchomienia
c. Najpopularniejsze aplikacje wg. czasu aktywności
d. Użytkownicy z największą liczbą wydruków
e. Użytkownicy najbardziej obciążający łącze
.

 

4. HelpDesk:
a. Statystki niezamkniętych zgłoszeń
b. Najnowsze otwarte zgłoszenia
c. Najstarsze otwarte zgłoszenia
.

 

5. Dataguard:
a. Ostatnie nośniki podpięte do urządzenia (kontrola czy nośnik jest dopuszczony do użycia)
b. Ostatnie operacje na plikach
.
.

 

6. SmartTime:
a. Najbardziej produktywni użytkownicy
b. Najmniej produktywni użytkownicy
.

Centrum dowodzenia i bezpieczeństwa IT w jednym miejscu

Najnowsza funkcjonalność AdminCenter bez wątpienia ułatwi monitorowanie procesów zachodzących w danych obszarach, w związku z tym każdy administrator jeszcze skuteczniej zadba o kwestie bezpieczeństwa w organizacji. Dzięki nieograniczonej licznie dashboardów – każdy użytkownik przygotuję środowisko pracy według własnych potrzeb, oczekiwań czy celów.
Funkcjonalność AdminCenter jest dostępna dla wszystkich użytkowników Axence nVision od wersji 12.0.
Nam nie pozostaje nic innego jak zachęcić Państwa do korzystania z nowej funkcji, która przekrojowo dotyka każdego modułu w oprogramowaniu.

Aktualności ONEITS

Nieprawidłowe działania infrastruktury IT – 4 sygnały ostrzegawcze.

Mimo że poziom infrastruktury informatycznej w danej firmie lub organizacji może się znacząco różnić w zależności od wielkości, ograniczeń budżetowych i innych czynników, administratorzy bez względu na wielkość jednostki powinni zawsze być uwrażliwieni na sygnały alarmowe świadczące o tym, że ich systemy informatyczne mogą wkrótce ulec uszkodzeniu.

Zobacz więcej

Poznajmy nową wersję Axence nVision® 13

22 grudnia 2021 roku światło dzienne ujrzała najnowsza wersja oprogramowania Axence nVision opatrzona numerem 13. Sprawdźmy najważniejsze funkcje wprowadzone na potrzeby dyrektywy dotyczącej ochrony sygnalistów która weszła w życie 17 grudnia 2021 r.

Zobacz więcej